Dekorasyon

Tabloların Dekorasyona Olumlu Etkisi

Tablolarla evinizi dekore edin

Dekorasyonda Ön Plana Çıkması Gereken Durumlar

Sosyal, ev ve iş alanlarımızda daha keyifli ve huzurlu vakit geçirmek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mobilya seçimidir. Fakat mobilya seçimi kadar önemli olan diğer bir nokta eşyaların yerleşimidir. Bu sayede küçük dokunuşlarla hem eşyaların kullanımı  hem de daha ferah ve keyifli ortamlar yaratmak açısından etkili sonuçlar çıkacaktır.

Doğru mobilya ve eşya seçimi, ardından doğru yerleşiminden sonra ev, iş ve sosyal alanlarımız yaşam alanlarına kolaylıkla dönüşecektir. Bu faktörlerin dışında yaşam alanlarımızı daha keyifli hale getirmek için aksesuar seçimi de dikkat edilmesi gereken diğer önemli noktadır. Dekorasyonda ufak detaylar olarak görünen fakat etkisi büyük bir unsurdur. Böylelikle dekorasyon bütünlük ve uyum sağlanmış olacaktır.

Yaşam Alanlarında Aksesuar Seçimi

Yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo alanlarında ya da ofislerde dekorasyon için öncelik mobilya seçimidir. Kullanım, kalite, renk, malzeme gibi seçimler arasından doğru mobilya bulunduğunda dekorasyonun en büyük kısmı halledilir. Fakat bu yerlere duvar, antre, hol, pencere ve balkon gibi yerlerinde dahil edilmesi dekorasyonda bütünlük sağlayacaktır. Mobilyalarla uyumun sağlanması için tablolar en büyük yardımcıdır.

Farklı odalarda kullanılacak tablolar estetik zevk ve beğeniye göre çeşitlenebilir. Tablolar ev sahibinin yaşam alanına kişiliğini yansıtması açısından da ayrıca değerlidir.

Renk, konsept vb. seçeneklere göre belirlenecek doğru tablo seçimi en az mobilyalar kadar yaşam alanlarını renklendirecektir. Normal, sıradan bir alana bile farklı bir hava ve doku katabilecek tablolar yaşam alanlarında göz alıcı etki bırakacaktır. Hol ya da antreye tercih edilebilecek doğa ya da çiçek desenli bir tablo hem ev sahibi hem de misafirleri ilk karşılayan eşya olarak evleri sıcak bir ortama dönüştürebilir.

Farklı odalarda kullanılacak tablolar estetik zevk ve beğeniye göre çeşitlenebilir. Tablolar ev sahibinin yaşam alanına kişiliğini yansıtması açısından da ayrıca değerlidir. Kendi fikir ve düşünce dünyasına yakın önemli insanların bulunduğu bir tablo ya da memleketine dair etnik desenlerin yansıtıldığı bir tablo seçimi ev sahibi hakkında fikirler verebilir. Mutfaklarda kahve, meyve tabloları, hayat görüşünü ya da aile kavramını yansıtan cümleler ile eğlenceli yaşam alanları oluşturmak mümkün.  Ev ve iş yerlerini sıradan olmaktan çıkaracak, içerisinde daha keyifli zamanlar geçirebilecek güçte etkileri vardır. Hem göze hem ruha hitap edebilecek dokunuşlar olumlu ve pozitif ortamlar yaratacaktır.

Reklamlar
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close
WhatsApp chat