Pratik Bilgiler

Ponpon Halı Yapımı

Ponpon halı yapımı son derece basittir.

Ponponlar sadece bereler için tasarlanmış şeyler değildir. Berelerde kullanılan ponponların modası çoktan geçti. Birçok aksesuar süslemesinde görmüş olduğumuz ponponlar, çam ağacı süslemesinden tutun şapkaların tepesinde bile yer almaktadır. Güzel bir hobi çeşidi olan el işleri ile uğraşacağız. Ponponlar sayesinde pofuduk bir halı üretimini anlatacağım.

 

Öncelikle gerekli olan malzemeler ile başlayalım.

Ponpon yapımının ana maddesi olan renkli ipler, iplerin kesiminde kullanılacak olan makas ve halıların kaymasını engelleyen pedler.

İlk olarak yapmanız gereken şey istediğiniz büyüklükte bir ponpon hazırlamak olacak. İsterseniz minik minik ponponları bir araya getirerek daha renkli bir halı elde edebilirsiniz ve işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Güzel bir hobi çeşidi olacak bu aktiviteyi çocuklarınız ile de yaparak onları da eğlendirebilmeniz mümkün olacaktır. Hazırladığınız ponponun ortasından aynı renkte bir iple bağlayarak, poponun dağılmasını engelleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz renkli renkli birçok ponponu halıların kaymasını engelleyen pede bağlayarak, hem kaymayan, hem de güzel görünümlü yumuşak bir halı yapmış olacaksınız.

Bu tarz hobileriniz ile yapmış olduğunuz malzemeler evinizde önemli yerler alabilir. Bunların yanı sıra geçirdiğiniz eğlenceli zamanlarda bu işin yanında artısı olacaktır. Çocuklarınızın da sizler gibi eğlenmesi durumu sizlere daha ekstra bir mutluluk sağlayacaktır. Bu tarz hobilerle uğraşarak stresten uzak bir hayat yaşamanız, hayat standartlarınızı arttıracak ve hayattan daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır.

Reklamlar
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close
WhatsApp chat