Kişisel Bakım Makyaj ve Güzellik

Gelin Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Kadınların en özel günlerinden biri gelinlik giydiği gündür. Gelinlik ne kadar önemli ise makyajda bir o kadar önem taşımaktadır. Gelin makyajı nasıl olmalıdır? Sorusunun cevabı iyi bilinmelidir. Gelin makyajı yüz şekli dikkate alınarak yapılmalıdır. Yüz şekline göre yapılan makyaj büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde nahoş bir görüntü ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra açık hava düğün makyajı ile kapalı salon makyajı arasında farklılıklar olmaktadır. Bunun için düğün nerede yapılacaksa ona uygun renkler tercih edilmelidir.

Ten Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Ten makyajına başlamadan ilk önce cilt makyaja hazırlanmalıdır. Hem kalıcı hem de kusursuz ten makyajının olmazsa olmazı makyaj bazı’ dır. Makyaj bazı yüz kısmına iyice sürülür ve birkaç dakika emilmesi beklenir. Gelin makyajı için fondöten seçerken kapatıcılığı maksimum ve uzun süre ciltte kalabilen ürünler tercih edilmelidir. Eğer hem doğal hem de taze gelin makyajı istiyor iseniz ıslak bitişli fondöten kullanılmalıdır. Kır ya da açık hava düğünü yapılacaksa bu makyaj tarzı oldukça hoş bir görünüm oluşturacaktır. Eğer kapalı alan düğün yapılacak ise mat bitişli fondötenler tercih edilmelidir.

Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gelin makyajını yaparken göz makyajında kullanılan renkler çok fazla önem taşımaktadır. Gelin göz makyajı ne çok koyu ve yoğun, ne de çok sade olmalıdır. Ten rengine uyumlu renk tercih edilmeli ve göz makyajında bu renk ve tonlarına ağırlık verilmelidir. Kiremit, kahverengi ve inci renginin tonları en fazla kullanılan göz makyajı renkleri arasında yer almaktadır. Gelin göz makyajı yaparken gözün katlanma çizgisine koyu renk sürmeli, göz kapağının üzerine de açık tonlar uygulanmalıdır. Daha sonra ise bu iki rengi iyice birbirine karıştırarak göz makyajı tamamlanmalıdır.

Dudak Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gelin makyajında çoğunlukla doğal ve nude tonlardaki ruj rengi tercih ediliyor. Eğer klasik gelin makyajı istiyor iseniz nude rengi ruj tercih edebilirsiniz. Ruj işlemi uygulanmadan önce dudak kalemi ile dudaklar çerçevelenmelidir. Kır düğünü yapacaksanız eğer dudaklarda daha enerjik hava elde etmek için açık pembe rengi tercih edilebilir.

Reklamlar
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close
WhatsApp chat